טיפולים אסתטיים

איך מתבצעים הטיפולים האסתטיים בקליניקה

הטיפולים מבוצעים במסגרת המרפאה, עם אלחוש מקומי לאחר חיטוי כמקובל באזור הטיפול.
בוטוקס –הבוטוקס (תרופה לכל דבר , בניגוד לשם המפחיד רעלן , זו תרופה שברפואת עיניים אנחנו מזרקים אפילו לילדים במקרים של פזילות לתיקונם) מוזרק בנקודות הזרקה מדויקות להשפיע על השריר במצח, בין הגבות ובצידי העיניים. המטרה בטיפול להרפות את השריר וע״י כך למזער את כמות הקמטים באותם אזורים בעור שמעל לשריר .
חומצה היאלורונית – לטיפול השקעים מתחת לעיניים מבוצע בדרך הבטוחה ביותר בנקודות כניסה בעור הבטוחה לעור והעבודה מבוצעת עם צינורית הנקראת קנולה לאחר ביצוע חור קטן בעור באזור הטיפול באמצעות מחט . החומצה ההיאלורונית מותאמת במידת הסמיכות לאזור טיפול זה וכן באזור זה less is more .
לקמטים וקמטוטים באזור העיניים יש טכניקת הזרקה שונה המאפשרת מילוי של הקמטים והקמטוטים , פה מדובר בחומצה ההיאלורונית עדינה אף יותר בצמיגות שלה.
טיפול מזותרפיה של העיניים מאפשר הזרקות קטנות בכל אזור העיניים כולל עפעפיים עליונים עם מחט קטנה ועדינה ביותר .מזריקים תערובת המיועדת לשיפור מרקם העור באזור העיניים , הפחתת העיגולים השחורים , מיצוק העור ושיפור הקימטוטים מתחת לעיניים ובאי סדירות של העור ולמעשה המראה הכללי של אזור העיניים.
חשוב לציין שניתן לשלב בין סוגי ההזרקות השונות אך לרוב לא באותו מפגש .

טיפול בעודפי עור העפעפיים , מתאפשר באמצעות מכשיר הפלסמאג׳ העובד בטכנולוגיית הפלסמה, בדרך לא ניתוחית. השיטה מתאימה בעיקר למקרים ההתחלתיים והבינונים של צניחת עודפי העור. הטיפול אינו פולשני , מבוצע עם ידית המכשיר , אך ללא מגע ישיר על העור , לאחר אלחוש מקומי. ניתן לשלוט במכשיר על הפרמטרים בצורה מדויקת ובטוחה . מבצעים צריבות צריבות בצורה של שורות שורות על גבי העפעפיים העליונים ובכך למעשה יוצרים גלדים , שאלו הם עודפי העור שעתידיים לנשור ובנוסף החום יוצר מיצוק של סיבי האלסטין והקולגן של העור .

נגעי עור באזור העפעפיים , ניתן להסיר היום בשיטה לא ניתוחית, ללא צורך בחוטים וללא צלקות. רק נגעים שפירים ניתן להסיר בשלמות ובבטחה , בשיטה זו , עם אלחוש מקומי בלבד. העבודה גם כאן מתבצעת עם ידית המכשיר ולמעשה הידית מהווה כלי שבאמצעותו אנחנו יכולים לחתוך / לשייף את הנגע ללא דימום /צורף בתפרים.

שקיות מתחת לעיניים , המבטא כאמור בלט שומן ארובתי ניתן ביום לטפל בצורה לא ניתוחית עם מכשיר עם מחטים המעברים גלי רדיו לאזור השומן וגורם לפירוקו. גם כאן הטיפול מתבצע במרפאה , עם אלחוש מקומי.

תוך כמה זמן רואים תוצאות ?

• בוטוקוס – הבוטוקס מתחיל את השפעתו לרוב מהיום ה4 להזרקה , מגיע לשיאו סביב היום 14 ונמשך עד כ 3 -4 חודשים.
• חומצה ההיאלורונית המוזרקת לשקעים מתחת לעיניים משפרת כבר בעת ההזרקה את המראה , ההשפעה נמשכת לרוב למעלה משנה ולרוב כשנתיים . חומצה ההיאלורונית המוזרקת לקמטים מחזיקה פחות עד כשנה .

• הטיפול בעודפי העור בעפעפיים עם טכנולוגיה הפלסמה מניבה תוצאות טובות המחזיקות לאורך זמן. כיוון שתוצאת הטיפול אינה תלויה בהזרקה של חומר מילוי או תרופה , קשה להעריך את השפעת הטיפול בזמן מדויק, שכן חשוב לזכור שתהלי ך התבגרות העור ממשיך למרות הטיפולים. כבר מיד לאחר הטיפול מתחילים לראות שוני והתוצאה לרוב ניכרת לאחר כשבוע.

• נגעי העור המוסרים בטכנולוגית הפלסמה מוסרים מידית לחלוטין, וחזרתם אינה תלויה בטיפול במכשיר.

• הטיפול החדש בשקיות מתחת לעיניים שמבטא למעשה בלט ( הרניאציה) של שומן ארובתי מהווה טיפול לא ניתוחי , עם תוצאות טובות מאוד והפחתה ניכרת של בלט השומן כבר כחודש מהטיפול. עם שביעות רצון רבה מצד המטופלים לאחר טיפול או שניים.

האם יש הכנה מוקדמת?

הדבר החשוב ביותר הוא לבצע פגישת ייעוץ בה הרופא יבחן את הבעיות הקיימות ויבנה יחד עם המטופל/ת תכנית טיפול לאזור העיניים והפנים.
חשוב לתאם צפיות ולהסביר למטופל את המצב , את הסיכוי לשיפור . חשוב להבין מה הבעיות הקיימות ומה מפריע יותר. יש כאמור צורך לצלם לפני ואחרי. לרוב הטיפולים מתבצעים עם אלחוש מקומי , ולאחר חיטוי כמקובל מבצוע הטיפול הנדרש.

האם יש תופעות לוואי ?

חשוב לזכור שאנחנו עדיין מדברים כאן על טיפולים רפואיים. הטיפולים לרוב בטוחים . ייתכנו תופעות לוואי זמניות שחולפות תוך מספר ימים.
תופעות לוואי שעלולות להופיע אחרי הטיפולים:
בוטוקס – דימום ושטפי דם במקום ההזרקה, נפיחות מקומית, רגישות, כאב , אדמומיות במקרים נדירים צניחת עפעף שחולף.
הזרקות של חומצה ההיאלורונית לשקעים מתחת לעיניים- בצקות שהן למעשה נפיחויות שנגרמות בגלל הזרקה של כמות גדולה מדי של חומר מילוי או הזרקה של חומר מילוי עם צמיגות גבוהה , והעובדה שבאזור התחתון של העיניים אין כמעט ניקוזי למפתי.
עלולים להיווצר שטפי דם והמטומות, שגם הן חולפות , אסימטריה בין הצדדים שניתן לתקנה .
טכנולוגית הפלזמה למיצוק העפעפיים הנפולים עלולה לגרום בימים הראשונים לאחר הטיפול אודם ,רגישות וצריבה בעור , יצירת גלדים הנושרים בהדרגה , נפיחות סביב העפעפיים שכאמור חולפים תוך מספר ימים.
בטיפול בהסרת נגע עור – ייתכנו גלדים עד שיהיה ריפוי תקין של העור שיתחיל תוך מספר ימים מהטיפול .
טיפול בשקיות שומן מתח לעיניים עלול לגרום לאודם, גם נפיחות , צריבה ושטפי דם שגם הם כולם חולפים במהרה.

טיפ:

החשוב מכל להבין שמדובר כאן בטיפולים רפואיים למרות שיש איזה שהיא מחשבה שאם מדובר בטיפולים לשיפור המראה, יופי והקניית מראה רענן וצעיר יותר היד קלה יותר על ההדק. המחשבה הזו מוטעת, אזור העיניים מסובך מורכב ובסמיכות לגלגל העין. לרופאים העוסקים בטיפולים אלו יש לשים את הדעת על ההבנה של האנטומיה של אזור העיניים.

הבטיחות בטיפולים הללו קודמת לכל. יש צורך להסביר למטופל מה הבעיות הקיימות אצלו באזור העיניים, לתאם צפיות ולהסביר מה אפשר לשפר ומה לא. למרות ארסנל נרחב של טיפולים שיש בידנו היום, לא נוכל לטפל בכל הבעיות כקסם, ולהחזיר את המראה עשרים שנה אחורה. חשוב לבצע תכנית טיפולים, ועדיף לטפל בצורה הדרגתית ובטוחה לקבלת מראה טבעי ובטוח.

חשוב להקפיד לעשות את הטיפולים באזור העיניים רק אצל רופאים שהוסמכו לבצע טיפולים אלו, עדיף אצל רופא עיניים ובשום פנים לא לבצע טיפולים באזור העיניים אצל קוסמטיקאיות.
אני כמומחית ברפואת עיניים ואומנית בנפש מתייחסת לרפואה האסתטית, ובפרט לטיפולים האסתטיים באזור העיניים בסטנדרטיים של רפואת עיניים ואף בחומרה יתרה. הבטיחות והמקצועיות הן מעל לכל.